Разработано с JooMix.

   «Це був ніби прем'єрний показ», - з такими словами вертались з гастролей актори Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М. Коцюбинського після вистави «Останній гречкосій», що 22 листопада відбулась на сцені Центру естетичного виховання «Юність» у місті Шостці.

   Гастрольний день розпочався в будинку культури дитячою виставою «Дух джунглів». Малюки міста і найближчих населених пунктів мали змогу відвідати казку зранку та пізніше вдень вже у Будинку культури заводу «Імпульс». У цей майже зимовий холодний день мешканці міста зустріли акторський колектив привітно і з теплим чаєм та солодким печивом, а ще зовсім маленька публіка подарувала гарний настрій.

   Але насправді кульмінаційним моментом гастролей стала вистава «Останній гречкосій» О.Огородника. Патріотична трагікомедія на дві дії створила у залі справжній вибух емоцій. Адже п’єса зачіпає актуальну у всі часи тему духовного зв’язку людини із землею, зв’язку, який постійно намагаються розірвати можновладці та корисливі особистості. Ця вистава – двобій між безликістю та національною ідентичністю, між брехнею та правдою, між матеріальними та духовними цінностями. Але в цьому вічному протистоянні є тільки один переможець, який визначається лише власним вибором, і відповідальність за цей вибір кожна особистість несе самостійно.

   І хоча, нажаль, глядачів було не дуже багато, та самобутні образи, майстерність акторів та ідейність вистави вразили їх до глибини душі, викликавши на очах багатьох сльози. Сльози, в яких була непереборна скорбота за те, що вже втрачено назавжди, і, одночасно, стійка віра в майбутнє, бо воно може існувати доти, доки нам є що захищати.

 

Відгуки глядачів:

«У мене дуже добрі враження від вистави. Я люблю театр, адже раніше мені самому доводилось виступати на сцені. Мені подобається, як жваво передають емоції актори, створюючи своєю грою особливу атмосферу. Проблема втрати землі дуже актуальна. Я це знаю не з чуток, адже моя робота пов’язана з аграрною сферою. І я на власні очі бачу, що багато людей намагаються від всього отримати зиск. Я радий, що мав нагоду відвідати цю виставу».

Чалий Олексій Олександрович

 

«Емоції від вистави просто не передати словами. Приголомшлива п’єса, а головне, що тема дуже болісна для нашого сьогодення. Зараз в політиці йде активне обговорення земельних питань і результати цих обговорень завжди гіркі. Це дуже страшно. Актори змогли донести до глядачів таку серйозну тему на неймовірно високому рівні. Всі актори справжні майстри своєї справи».

Викладачі дитячої Шосткинської школи мистецтв

 

«Вистава дуже сподобалась. Звичайно, вразив головний герой Михайло (з.п.к. України Юрій Муквич). Розкрита у виставі тема дуже болісна і актуальна. Ми самі сільські люди і нам дуже близька ця тема, тому емоцій дуже багато».

Данильцева Наталія Миколаївна

 

 

«Цікава постановка. Вражає різнобарвність героїв. Кожний з них являє собою неповторну особистість. І цю особистість кожен з акторів зміг вдало розкрити, тому неможливо виділити когось одного».

Лисенко Леонід

 

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}