Разработано с JooMix.

   Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка не оминуло й наш Ніжинський академічний український драматичний театр імені М.М.Коцюбинського. Актори ретельно готувалися до цього свята, щоб вчасно порадувати своїх глядачів новою творчою роботою.


   Отож, 9 березня 2014 року відбулася прем’єра вистави «Остання любов Тараса Шевченка, або Грішниця» Олександра Забарного.


   Про історію останнього роману Тараса Григоровича Шевченка із 19-річною петербурзькою наймичкою, українкою Ликерою Полусмаківною можна знайти безліч матеріалів. Але ще жоден з них не спромігся “розставити усе по полицях”. При багатющому архівному фонді ще більше залишається заплутаного, незрозумілого і суперечливого в тих півторамісячних передшлюбних подіях. Можливо, саме тому ця історія й досі залишається найяскравішою в життєписі генія.


   Дана п’єса створена автором на основі архівних матеріалів. Ми пропонуємо разом з нами розкрити таємницю кохання Шевченка до Лукерії, занурившись в епоху 19 століття та пройшовши невеличкою частинкою нелегкого шляху Тараса Григоровича.

 

 

Детальніше див. рубрику «Драматичні вистави».
Детальна інформація за тел. +38 04631-251-43, +38 04631-251-55


Додаткові матеріали:


1. «УКЛІН ТАРАСУ» І.Андрійко, викладач НДУ ім.М.Гоголя.
Газета «ВІСТІ», 28 березня 2014 року, ст.3.


2. «ВЕСІЛЬНИЙ РУШНИК ДЛЯ КОБЗАРЯ»
Надія Онищенко. «Ніжинський вісник» 22 березня 2014 року.

 

Остапенко Олена – керівник
літературно-драматургічної частини театру