Разработано с JooMix.

   30-31травня на базі Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша відбулася нарада керівників театрів України під головуванням заступника Міністра культури України Олександра Журавчака

   Серед нагальних питань, розглянутих учасниками наради – є реформування галузі театрального мистецтва шляхом внесення змін до деяких законів України по запровадженню контрактної форми роботи в галузі культури (проект внесення змін до законів України «Про культуру», «Про театр і театральну справу»), проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки розвитку культури», а також низка пропозицій щодо розвитку галузі театрального мистецтва на вимогу сьогодення.

   Заступник Міністра Олександр Журавчак поінформував присутніх про діяльність Уряду та окреслив пріоритетні напрямки роботи Мінкультури. Зокрема, він наголосив на необхідності внесення змін до Закону України «Про культуру», а саме статті 21.

    Особливо увагу керівників театрів заступник Міністра звернув на нагальність запровадження контрактної форми трудового договору для художнього та артистичного персоналу закладів культури. Строковість трудових відносин дасть змогу забезпечити економію фонду заробітної плати та підвищить ефективність застосування кадрового потенціалу відповідно до потреби мистецького закладу, а формування кадрового складу художнього та артистичного персоналу на конкурсній основі забезпечить фаховий відбір та прозорість процедури поповнення закладу культури професійними творчими працівниками.

   Керівники закладів культури мають також призначатись на посаду на конкурсній основі шляхом укладення з ними трудового контракту. Претендент на посаду керівника закладу культури має презентувати колективу концепцію розвитку закладу, відповідати всім фаховим критеріям, отримати підтримку трудового колективу.

   Не менш важливим було обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки розвитку культури», розробленого Мінкультури. Сьогодні гостро стоїть питання зміни пріоритетів у державній політиці щодо національної культури, посиленню її ролі у формуванні національної самосвідомості народу України, оскільки вітчизняний виробник культурного продукту практично позбавлений державної підтримки.

   Після обговорення керівниками всіх зазначених питань та пропозицій щодо сучасного розвитку галузі театрального мистецтва, учасники наради директорів театрів України ухвалили:

1. Заснувати у соціальній мережі Facebook групу для оперативного опрацювання проектів нормативно-правових актів та постійної комунікації керівників театрів з представниками Міністерства;

2. Керівникам театрів надати до Міністерства культури України до 06 червня 2014 року опрацьовані пропозиції щодо питань, що були обговорені на нараді, а саме:

до проекту внесення змін до законів України «Про культуру», «Про театр і театральну справу» щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури;

до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад художнього та артистичного персоналу закладів культури, затверджених наказом Мінкультури 06.09.2013 року № 851;щодо необхідності створення ради директорів театрів України.

 

Джерело:
https://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/361070