Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»
30 жовтня 2018р.
4-й день фестивалю
Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. І.Озаркевича
А.Стріндберг
«Міс Жулі»
(драма на одну дію без антракту)
Постановча група:
Режисер - постановник - Олег Кравчук
Музичне рішення - Василь Будейчук
Хореограф - з.д.м. України Мирослава Воротняк
Сценографія та костюми - Оксана Сенюк
Дійові особи та виконавці:
Жан – Богдан Базилевич
Крістіна – Оксана Гладирук
Міс Жулі – з.а. України Надія Комарова
Ще один день XIV Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької мешканці Ніжину провели в мистецькій атмосфері разом із гостями з Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І.Озаркевича. Цього року колектив підготував для глядачів виставу «Міс Жулі» за твором шведського драматурга Августа Стріндберга.
Одна з найвідоміших п’єс письменника оповідає про любовний трикутник між лакеєм Жаном і двома жінками – кухаркою Крістіною та дочкою графа Жулі. Через те, що драма принципово по-новому представляла глядачеві образ жінки та демонструвала заплутаність гендерних відносин, до 1906 року виставу неодноразово забороняли.
Але сьогодні глядачі мали змогу насолодитися спектаклем та осмислити актуальний у всі часи конфлікт п’єси. Складність його розуміння полягає у тому, що всі герої тут одночасно виступають катами й жертвами, і від цього вони всі однаково нещасні.
Серйозна проблематика вистави спровокувала виникнення різних точок зору в публіки. Але всі погодилися в тому, що актори змогли досконало передати внутрішній світ та трагедію кожного героя.
Відгуки глядачів:
«Мені дуже сподобалась професійна гра акторів. Конфліктна ситуація у п’єсі дуже складна і важко визначити винних. Але, можливо, через жіночу солідарність, у цьому конфлікті я все ж таки на боці міс Жулі та її кухарки Крістіни».
Івахно Наталія
«Акторам вдалося розкрити свої образи, вони відіграли на десять із десяти. Правих у конфлікті п’єси, на мою думку, немає, як то кажуть, світ сірий і акторам вдалося це продемонструвати».
Максим Колесник
«П’єса вразила мене емоційним насиченням. Це не зовсім класична вистава, дія на сцені відбувається в доволі нетиповий спосіб. Думаючи про те, хто винний у загальній трагедії, я дійшла висновку, що це неможливо визначити. В кожного з героїв були свої гріхи в минулому, за які вони тепер і страждають. Здивувало те, як протягом вистави змінюється відношення до героїв. Їх характери та настрої передавала не тільки акторська гра, а й зміна кольору світла та інші різноманітні деталі».
Олена Хоменко
Фото