Разработано с JooMix.

Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»

 

4 листопада 2018р.

9-й день фестивалю

 

Театру «Лестница» (Тель-Авів, Ізраїль) та Театру драми і комедії ім. Н.Аронецької (м.Тираспіль, Молдова)


М.Цвєтаєва


«...А ми один для одного - тіні»


(поетична фантазія на одну дію без антракту)

 

Постановча група:

 Режисер - постановник - Дмитро Ахмадієв
Сценографія - Катерина Азбукіна
Музичне рішення - Олег Хереску, Віктор Кожухарь

 

Дійові особи та виконавці:

Вона – Анна Гланц-Маргуліс
Він – Дмитро Ахмадієв

 

«Так високо та щиро кохання ще ніколи не зображували», – саме ці слова найчастіше звучали сьогодні від глядачів після вистави «...А ми один для одного – тіні», яка є спільним проектом театру «Лестница» (Тель-Авів, Ізраїль) та театру драми і комедії ім. Н.Аронецької (м.Тираспіль, Молдова). Крім акторського колективу до Ніжина також завітали глядачі з інших міст, які бажали на власні очі побачити неординарну поетичну фантазію.

П’єса присвячена відомій російській поетесі Марії Цвєтаєвій, її творчості, її коханню. В основу спектаклю покладено «Поему гори» та «Поему кінця» письменниці. Особливість вистави полягає в тому, що її треба не просто дивитись, а відчувати. І лише знявши зі своїх емоцій кайдани, можна поринути в той океан любові, який затоплював сьогодні зі сцени усю глядацьку залу.

Несподіванкою для публіки виявилось і те, що Анна Гланц-Маргуліс та Дмитро Ахмадієв є не тільки єдиними виконавцями вистави, а й одночасно її постановниками. З ранніх років Анна була скорена творчістю письменниці срібної доби і довгий час мріяла втілити на сцені ліричні образи з її поем.

Доповнена атмосферним музичним супроводом і тендітними хореографічними номерами вистава створила справжній вибух оплесків та почуттів. Дев’ятий день XIV Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької закінчився урочистостями та врученням пам’ятних подарунків гостям від всього колективу Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М.М.Коцюбинського.

 

Відгуки глядачів:

 

«Я раніше ніколи не була на фестивалі жіночої творчості імені Марії Заньковецької. Цього року я вирішила відвідати цей цікавий мистецький захід і обрала для перегляду виставу «…А ми один для одного - тіні», насамперед, тому що це Ізраїль. В мене є родичі в Ізраїлі, і мені було дуже цікаво подивитись на театральне мистецтво цієї країни. Від самого початку і до кінця вистави в мене просто лились сльози. Це справжній емоційний сплеск. Я навіть сама від себе не очікувала такої реакції».

Марія Богуш

 

 

«Це дійсно високий міжнародний рівень театрального мистецтва. Я під найсильнішими враженнями. Гра акторів неперевершена. Вистава нагадала мені про таку прекрасну письменницю як Цвєтаєва. Особливу атмосферу створювали різні незвичні мовні звороти. Було багато моментів, коли я майже плакала. Це було настільки прекрасно, що важко передати словами».

 

Мостовая Ірина

 

 

«Вистава дуже сподобалась. Я майже до самого кінця п’єси гадав про те, яка сторона мені ближча, схиляючись то до героя, то до героїні. Але потім я зрозумів, що насправді вони на одному боці, але до розуміння цього героям самим потрібно було дійти в ході п'єси. Було дуже емоційно, насичено і хвилююче. Я радий, що відвідав цей спектакль».

Присівок Дмитро

 

«Вистава дуже сподобалась, але тут зображені дуже складні почуття. Осмислення цієї п’єси потребує багато часу. Все, що відбувалось на сцені треба було просто пережити».

Фенько Олена

 

«Я приїхала на фестиваль з Києва, і у Ніжині я взагалі вперше. В мене дуже яскраві враження від п’єси, до цього мені не доводилось бачити такі нетипові вистави».

Пархоменко Ауріка

 

«Цікава вистава. Актори грали по-справжньому красиво, я отримав високе естетичне задоволення. Я бував у багатьох театрах, тому можу впевнено сказати, що ця вистава виконана на професійному рівні. Після перегляду ще й досі залишилось емоційне напруження».

 

Черненко Миколай

 

Фото