Разработано с JooMix.

Щоденник «XIV-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької»

 

6 листопада 2018р.

11-й день фестивалю

 

Національний академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької


І.Павлюк, Н.Лісова


«Або - або»


(драма на дві дії без антракту)

 

Постановча група:

 Художній керівник постановки – Федір Стригун
Режисер-постановник – Інна Павлюк
Помічник режисера – Костянтин Шелест

 

Дійові особи та виконавці:

Олена Теліга – з.а. України Наталія Лісова
Михайло Теліга – з.а. України Ярослав Кіргач
Наталія Лівицька-Холодна – Ольга Бакус
Олег Жданович – з.д.м. України Юрій Чеков
Ніна – Мирослава Солук
Завгосп – Роман Мартин

 

Фінальний день XIV Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької пройшов під гаслом патріотизму та соборності. Цьому сприяла особлива атмосфера вистави «Або-або» Національного академічного українського драматичного театру ім. М.Заньковецької. Перед виступом акторів помічник художнього керівника, з.д.м України Чеков Юрій Петрович виступив із душевною, надихаючою промовою, яка змусила замислитися кожного присутнього у залі, на цей раз не про особисте, а про загальне, про те, що важливо для кожного з нас, про долю нашої держави і роль всіх нас в її становленні.

Таким чином, вже від самого початку глядачі були налаштовані на сприймання п’єси «Або-або», яка присвячена життю та творчості української поетеси Олени Теліги. Драма написана виконавицею головної ролі з.а. України Наталією Лісовою за листами та спогадами самої Олени Теліги. Це біографічна вистава і одночасно вистава-реквієм, реквієм по Олені Телізі, її чоловіку Михайлу і всім, хто став жертвою двох нещадних тоталітарних режимів – фашистського і комуністичного.

Вистава в черговий раз нагадала всім присутнім про те, як важливо не залишатися байдужим до того, що діється в навколишньому світі, до того, що відбувається у наші рідній державі.

 

Відгуки глядачів:

 

«Вразила сценарист і акторка в одному обличчі з.а. України Наталія Лісова. Вона не зіграла цю роль, а просто пережила її, так реалістично відтворивши на сцені всі почуття людини, про яку ми складаємо уявлення лише із віршів та листів. Зміст вистави пробуджує в душі почуття патріотизму і це чудово. Такі вистави дуже корисні для молоді, тому що ми, дійсно, багато чого не знаємо».

Пащенко Наталія

 

 

«Я не вперше бачу виступ Національного академічного українського драматичного театру ім. М.Заньковецької. Як завжди все дуже гарно і на висоті. Маса задоволення, маса емоцій та думок. Ми дуже вдячні організаторам і акторам цього мистецького свята».

 

Юлія Пахотіна

 

 

«Тема патріотизму дуже актуальна для нас сьогодні, саме тому ми і вирішили відвідати цю виставу. Крім цього для мене розкрився феномен постаті Олени Теліги. З її творчістю до цього моменту я була знайома, але побачити письменницю на власні очі, як живу, це зовсім інше».

Дробич Людмила

 

«Вистава чудова. Викликає дуже важкі емоції, але так і повинно бути. Бо це вистава про правду. А ще вона не просто глибока, вона красива. Акторі красиві, декорації, візуалізації – моє естетичне «Я» задоволене».

Проценко Яна

 

Фото