Разработано с JooMix.

   Ніжинським глядачам неможливо уявити рідний театр без цієї актриси. І, напевно, ще більш несподіваним видасться той факт, що, будучи примою на сцені, вона й досі хвилюється, виходячи до глядача, - і не так за себе, як за молодих акторів театру, художнім керівником та ідейним натхненником якого вона є. Позбавлена будь-якого зіркового пафосу, ця актриса й досі ніяковіє від компліментів і страшенно не любить, коли перераховують усі її регалії. А пишатися, насправді, є чим, адже Алла Соколенко – кавалер ордену княгині Ольги ІІІ ступеня, неодноразово була нагороджена грамотами та подяками Міністерства культури України, Чернігівської ОДА, Львівської ОДА та Ніжинської міської ради. А за результатами творчої діяльності театрів України за 2009 рік, Правлінням національної спілки театральних діячів України їй, як кращій актрисі в Україні, було вручено «Премію НСТДУ імені Марії Заньковецької», Та найголовніші у її творчому житті нагороди знайшли Аллу Василівну зовсім нещодавно - Указом Президента України від 06 березня 2002 року вона була удостоєна звання «Заслужений артист України», а у березні цього року отримала найвищу і найпочеснішу для творчої особистості державну нагороду - «Народний артист України».

   Високе звання стало своєрідним резюме і, водночас, черговою відправною точкою для подальшої творчої діяльності талановитої артистки, прими Ніжинського храму мистецтва Алли Соколенко, яка 13 липня святкує ювілей.

   Алла Василівна присвятила сцені понад 30 років свого життя. Починаючи із 1996 року, працює в Ніжинському академічному українському драматичному театрі імені М.М.Коцюбинського. За цей час вона зіграла більше 80 різнопланових ролей у різножанрових виставах. Про широкий творчий діапазон артистки свідчать численні створені нею високохудожні образи: Ева («Амор.Кохано-італьяно» А.Ніколаї), Корделія («Король Лір» У.Шекспіра), Ханума («Ханума» А.Цагарелі), Маргарита («Чи є у світла тінь» М.Булгакова), Оксана («Останній Гречкосій» О.Огородника) та багато інших.


   Окрім артистичної діяльності, Алла Соколенко є також ідейним натхненником репертуару та втілення творчих ідей на сцені, оскільки вона – художній керівник театру і паралельно голова художньо-технічної ради театру. Саме вона є автором ряду талановитих режисерських робіт – «Ніч перед Різдвом» М.Гоголя, «Чи є у світла тінь?» М.Булгакова, «Пісня серця» Л.Українки, «2006-та казка Шехерезади» В.Герасимчука, «Ніч на полонині» О.Олеся, «У джазі тільки дівчата» І.Даймонда та Р.Тоерена та багато інших.

   24 серпня 2014 року Україна відзначила 23 річницю Незалежності. В знак пошани перші особи держави – Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк і члени Уряду, Голова Верховної Ради Олександр Турчинов, представники КМДА та дипломатичного корпусу, депутати, Голови церков – поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському та Володимиру Великому. А також вшанували пам'ять українців, що загинули від рук найманців у лютому 2014 року, біля пам’ятного Небесній Сотні на вулиці Інститутській. Хрещатиком в рамках військового параду пройшлися представники усіх видів українських військ та проїхала військова техніка. По завершенні урочистих заходів її буде направлено у зону АТО.

   «Нинішній День незалежності – це не просте свято. Нажаль, радіти за таких обставин ми не можемо. Але цей день – це та точка незворотності нашого шляху. День Незалежності має утвердити в нас те, що наші хлопці, що стали жертвами цієї кривавої, хоч і офіційно не об’явленої війни, не дарма пішли. – каже Міністр культури України Євген Нищук.

   Всі ті заходи несуть в собі бажання підняти дух нашого народу, не впадати у відчай, а спільно перемогти, хоч як би важко це не було. І підтвердженням цього є настрій українців. Чи не вперше в цих складних обставинах, в подіях війни, ми відчули повагу до себе, до своєї землі, своїх символів - це сотні прапорів у вікнах будинків та на автомобілях, ці українські гасла на футболках, ця крихітна малеча у вишиванках. Ці сльози в очах жінок і чоловіків, коли грає наш реквієм за загиблими пісня «Плине Кача» і та гордість, коли Хрещатиком проходять учасники антитерористичної операції на сході нашої України. І ця впевненість – Україна точно переможе!

   З цієї нагоди сьогодні актрису, за участю акторів київських театрів, ветеранів сцени, театрознавців та широкого кола громадськості, вшанували панахидою на могилі у Києві на Байковому кладовищі, а також презентували виставку «Найрадісніші і незабутні хвилини мого життя» в музеї М.Заньковецької та показали фільм про артистку, створений на матеріалах музею.

   «У Марії Заньковецькій, людині, що стала першою народною артисткою України, поєдналась українська автентика і європейськість, вона – Наталка-Полтавка, що зійшла зі сторінок книги Котляревського та абсолютно сучасна, модерна жінка, яка актуальна і нині. Саме Марія Заньковецька має стати прикладом для сучасних актрис, а держава – долучитися до збереження пам’яті про таких видатних особистостей», – зазначив Міністр культури України Євген Нищук, що також долучився до пам’ятних заходів.

   Варто зазначити, що пошукова система Google теж відзначила цей день. Так, на головній сторінці пошукової системи з’явилось тематичне видозмінене зображення головного логотипу з портретом української актриси.

Прес-служба Міністерства культури України

Не можемо оминути цього ювілею і ми, адже Марія Костянтинівна наша землячка, наша муза, патронеса нашого Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості.

   Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.М.Коцюбинського закінчив свій 81-й театральний сезон. 15 червня відбулося його урочисте закриття. Але театр ще продовжує працювати до літньої відпустки, актори ще зіграють кілька вистав та декілька казок для дітей, що відпочивають на «Шкільних майданчиках».

   Але головне - почалася активна підготовка до наступного театрального сезону. Повним ходом йдуть репетиції вистави «Втеча від реальності» Тетяни Іващенко, дитячих казок «Хиже зайча» та «Сумна весела казка», починається підготовка до Х-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької та святкування ювілею патронеси фестивалю, планується постановка вистави «Нескорене серце Марії» за однойменною п’єсою І.Рябокляча, а також чекайте на нові цікаві прем'єри та театральні події в майбутньому сезоні.

   Відкриється новий театральний сезон як завжди восени. На сьогодні в театрі зібрана трупа, яка зможе вирішити будь-які постановочні завдання режисерів, до складу приєдналося багато нових молодих акторів. Саме тому завдання на майбутній сезон досить амбітні - гастролі, участь у фестивалях, нові постановки.

 

Відповідно до Указу Президента України №527 «Про оголошення в Україні дня жалоби» Міністерство культури України видало Наказ №461 (від 14.06.2014). Згідно до нього 15 червня 2014 року на усій території України на будинках і спорудах підприємств, установ і організацій сфери управління Міністерства культури має бути приспущений Державний Прапор України.

Також Наказ торкнувся творчої програми – усі розважально-концертні заходи скасовано.