Щоденник «I-го Всеукраїнського театрального фестивалю малих форм «Майстерія»
30 березня 2019р.
4-й день фестивалю
Театр драми і комедії ім. Н.Аронецької (м.Тираспіль, Молдова)
Белла Ахмадуліна
«Білий зошит...відверто»
(літературно-поетична вистаква на одну дію без антракту)
Дійові особи та виконавці:
Вона – Ольга Салова-Чекан
Він – Сергій Вакуловський
Вистава "Білий зошит... відверто" - це інсценівка витонченої поезії Белли Ахмадуліної. Протягом всієї вистави глядачі насолоджувалися неперевершеною грою головної героїні і героя, які бездоганно втілили на сцені поетичні образи відомої письменниці. Доповнена атмосферним музичним супроводом і тендітними хореографічними номерами вистава перенесла глядачів у вимір ірреальної і таємничої дійсності. У постановці багато еротичних моментів, але ця еротика поетична - вона ні трохи не заступає на лінію вульгарності, це еротика скоріш чуттєво-символічна.
Головне завдання фестивалю було досягнуто – глядачі були у захваті від переглянутих творчих робіт та високого рівня усіх без винятку творчих колективів. То ж четвертий, останній день I Всеукраїнського театрального фестивалю малих форм "Майстерія" закінчився урочистостями та врученням пам’ятних подарунків гостям від оргкомітету фестивалю, Голови Ніжинської районної державної адміністрації В.Івашина, Голови Попечительської ради театру А.Камачевої, Голови Громадської ради при Ніжинському міськвиконкомі, з.а.України В.Дорохіна та всього колективу Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М.М.Коцюбинського.
Щоденник «I-го Всеукраїнського театрального фестивалю малих форм «Майстерія»
30 березня 2019р.
4-й день фестивалю
Театр «Лестница» (Тель-Авів, Ізраїль)
Діна Рубіна, інсценівка Анни Гланц-Маргуліс і Надії Грінберг
«Яблука»
(поетична розповідь на одну дію без антракту)
Ролі виконують :
Анна Гланц-Маргулис
Денна вистава фінального дня фестивалю "Майстерія" зібрала ніжинців для перегляду моновистави "Яблука" ізраїльського театру "Лестница". Основним лейтмотивом вистави було питання приналежності людини до певної національності. Актриса Анна Гланц-Маргуліс майстерно занурює глядача у поетичну розповідь, в якій відбуваються пошуки своєї значущості, власного місця у світі. Цікава душевна історія не залишила байдужими глядачів, які із завмиранням слухали спогади головної героїні і переживали разом з нею.
Щоденник «I-го Всеукраїнського театрального фестивалю малих форм «Майстерія»
30 березня 2019р.
4-й день фестивалю
Запорізький муніципальний театр-лабораторія VIE
Неда Неждана
«Отвєтка @ ua»
(монобомба на одну дію без антракту)
Ролі виконують :
Анна Міронова
Перша вистава останнього дня фестивалю "Майстерія" від колективу Запорізького муніципального театру-лабораторії VIE змусила залу Ніжинського театру на годину завмерти від побаченого. Постановка вразизила глядачів не тільки складністю сюжету, адже тема війни зараз дуже близька для нашого народу, а і сценографією та музичним оформленням. Тим більше, що ця вистава – присвята нашому колезі – оперному співаку В.Сліпаку, який загинув захищаючи рідну землю від російсько-сепаратиських загарбників на Сході України.
Хоча за жанром це моновистава, але можна сміливо говорити про те, що її учасниками були кожен присутній у глядацькій залі. Це був діалог із людьми, пекуче нагадування всім про те, чого давно не хочеться помічати, але про те, що варто знати. Війна, існуючий біль, анексія, АТО, поразки, зникнення, щоденні новини, які не просто чуєш та читаєш із ЗМІ - в них просто живеш. По виставі глядачам було навіть важко аплодувати актрисі, адже зала на мить завмерла у сльозах від болючих проблем.
Щоденник «I-го Всеукраїнського театрального фестивалю малих форм «Майстерія»
29 березня 2019р.
3-й день фестивалю
Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка
Лана Ра
«Невчасно»
(комедія на одну дію без антракту)
Дійові особи та виконавці:
Микола Бордюрний - Микола Лемешко
Янгол - Дмитро Літашов
А вже ввечірі 3-го дня фестивалю "Майстерія" зала Ніжинського академічного українського драматичноого театру ім. М.Коцюбинського була вщент заповнена глядачами, оскільки на сцені грали актори рідного краю. Ніжинцям вже давно припали до душі творчі роботи колективу Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка, адже це очікувані гості на кожному фестивалі нашого театру. Цього разу глядачам була представлена комедія Лани Ра "Невчасно". Це дебютна вистава режисера Анастасії Кузик, яка вселяє кожному віру у свою індивідуальну значущість у цьому світі. Цікавий сюжет вистави, яскраве музичне оформлення не відпускали увагу глядача до останньої секунди.
Вистава завершилася гучними оваціями та привітаннями від керівництва оргкомітету фестивалю.
Щоденник «I-го Всеукраїнського театрального фестивалю малих форм «Майстерія»
29 березня 2019р.
3-й день фестивалю
Київський національний академічний театр оперети
Марсель Мітуа
«Акомпаніатор»
(монолог-сповідь на одну дію без антракту)
Дійові особи та виконавці:
АКОМПАНІАТОР - з. а. України Ася Середа-Голдун
Продовжуючи мистецьке свято, 29-го березня ніжинську сцену відвідали актори Київського національного академічного театру оперети. Наші глядачі мали шанс у рідному містечку насолодитися переглядом моновистави «Акомпаніатор», у постановці відомого в Україні та за її межими режиссера, з.д.м. України Олександра Білозуба, який характеризує свою роботу як "експеримент з тим, чим живе театр. До того ж це - витончена французька драматургія, для якої характерна моноформа».
Насичена комедійними елементами, сповнена тонкою іронією та сарказмом, п’єса торкається доволі серйозної теми - театру. На сцені відбувається сповідь акомпаніатора, який вперше може гучно заявити про своє існування перед публікою у світлі софітів. У невимушеній формі, професійно і майстерно з.а. України Ася Середа-Голдун переносить на сцену думки і переживання закулісного життя театрального мистецтва.
Відгуки глядачів:
«Вистава цікава. Доволі неочікуваний монолог про життя театральних діячів. Багато ситуацій, описаних у драмі дуже комічні і разом з тим трагічні. Потрібно більше цінувати діячів мистецтва».
Катерина Степанець
«Дуже душевна п’єса. Сповідь головної героїні (акомпаніатора) торкається самого серця. Насправді, це не така вже і комічна вистава, як може здаватися на перший погляд. Мені здається, що це більше трагікомедія. Особливо вразила кінцівка вистави».
Ольга Пуховець
Copyright © 2024 Ніжинський академічний український драматичний театр імені Михайла Коцюбинського.