Разработано с JooMix.

{mosimage} Повну залу глядачів у приміщенні Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М.Коцюбинського зібрав 16 червня 2016 року концерт, присвячений 125-ій річниці від дня народження видатної балерини, уродженки Ніжина, дружини всесвітньо відомого живописця Пабло Пікассо Ольги Хохлової.

Насичену, оригінальну, на високому професійному рівні підготовану концертну програму запропонували глядачам учасники дитячо-юнацького зразкового хору «Сяйво» Ніжинської музичної школи і зразковий ансамбль танцю «Вікторія», що функціонує на базі міського Будинку культури.

Із словами привітань з нагоди відзначення ювілею видатної уродженки Ніжина до глядачів звернувся депутат Чернігівської обласної ради Сергій Охонько.

- Наш спільний із вами обов’язок – зробити так, щоб про наших талановитих земляків дізналося якомога більше людей. Ніжин – це місто, яке дало світові видатних вчених, митців, спортсменів. Це місто, у якому народжуються і зростають розумні й талановиті діти, які у майбутньому прославлять наш край не лише у державному, а й, - я впевнений, - у світовому масштабі. Ми забов’язані пам’ятати і поважати власну історію, адже тільки така пам'ять дає можливість наступним поколінням ставати кращими, сильнішими, духовно вищими. Я радий, що ми, ніжинці, це розуміємо і плекаємо власну історію. Сьогоднішній захід – упевнене цьому підтвердження.

До привітань долучилися секретар Ніжинської міської ради Валерій Салогуб та депутат, голова постійної комісії міської ради з питань соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї та молоді, фізичної культури і спорту Володимир Король. Посадовці подякували організаторам заходу і зазначили, що одне із головних завдань місцевої влади – створити в місті максимально сприятливі умови для розвитку мистецтва і творчості.

- Перш за все я хочу подякувати творчому колективу авторів книги «Ольга Хохлова: всесвітньо відома ніжинка маловідома на батьківщині», презентація якої відбулась сьогодні у приміщенні Ніжинської міської центральної бібліотеки. Євген Луняк, Андрій Гомоляко та Лілія Руденко доклали воістину титанічних зусиль для того, аби книга розійшлась багатотисячним тиражем, була цікавою, змістовною та максимально об’єктивною. Книга побачила світ завдяки фінансовій підтримці депутата Чернігівської обласної ради Сергія Охонька, і це справді значний внесок у культурну спадщину нашого міста, важлива просвітницька місія, адже багато наших містян про видатну уродженку Ніжина сьогодні почули вперше. Але я впевнений, що культурно-мистецький потенціал нашого міста надзвичайно потужний, і завдяки видатним особистостям, які колись проживали у нашому місті, надзвичайно талановитим дітям, які вже зараз стають лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів, - у Ніжина є всі шанси стати культурною столицею Лівоборежної України, - зазначив посадовець.

Від імені Ніжинського міського голови Анатолія Лінника Валерій Володимирович подякував творчим колективам за організацію та проведення урочистого концерту з нагоди 125-річчя від дня народження Ольги Хохлової. Подяки Ніжинської міської ради були оголошені незмінному художньому керівнику дитячо-юнацького зразкового хору «Сяйво», директору Ніжинської музичної школи Сергію Голубу та художньому керівникові зразкового ансамблю танцю «Вікторія» Вікторії Вишневій.

Крім того, у рамках відзначення 125-річчя від дня народження видатної ніжинки концертній програмі передувало ряд культурно-мистецьких заходів: презентація книги «Ольга Хохлова: всесвітньо відома ніжинка маловідома на батьківщині», тематична виставка у приміщенні відділу «Поштова станція» Ніжинського краєзнавчого музею ім. Спаського І.Г., а також – урочисте відкриття меморіальної дошки біля Хресто - Воздвиженської церкви. Тож усі бажаючі отримали можливість якомога більше дізнатися про нашу славну землячку, талановиту балерину Ольгу Хохлову, ім’я якої давно відоме у всьому світі, і, нарешті, більш як через століття після її народження, пам'ять про неї повертається до рідного міста…

ДОВІДКОВО. Ольга Степанівна Хохлова народилася 17 червня 1891р. у Ніжині, в родині полковника російської армії. Була охрещена у Хресто- Воздвиженській церкві. Талановита уродженка Ніжина танцювала у складі балетної трупи Сергія Дягілєва - російського реформатора театрального мистецтва, геніального антрепренера, засновника легендарних Руських сезонів у Парижі на початку 20 століття.
Ольга Хохлова відома також як перша дружина Пабло Пікассо та мати їх спільного сина Пауло.