Разработано с JooMix.

   Шанувальники театрального мистецтва ( а їх немало в нашому районі) погодяться зі мною, що останніми роками не обов’язково їхати до столиці, щоб отримати насолоду від оригінальної постановки спектаклю чи майстерної гри акторів. Все це можна бачити зовсім поряд – у Ніжинському академічному театрі імені М.Коцюбинського. Цього року наші глядач мали можливість переглянути в себе вдома, у залі районного будинку культури, два спектаклі – «Остання любов Тараса Шевченка», про велике почуття, що освітило все його життя, та героїчну народну драму «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає!». Обидві вони пройшли у вщерть заповненому залі.

   Зусиллями директора театру, заслуженого працівника культури Ю.М.Муквича та художнього керівника, заслуженої артистки України А.В.Соколенко створено високопрофесійний акторський колектив, постійно ведеться пошук якісного літературного матеріалу – творів сучасних українських та європейських драматургів. Є у театру і свої унікальні спектаклі. Один з них – вже згадувана героїчна народна драма, де перегукується славне козацьке минуле і драматичні події сьогодення. Спектакль створила Алла Соколенко, широко використовуючи твори Т.Г.Шевченка, інших українських поетів, майстерно поєднуючи їх з народними та сучасними героїчними піснями, хореографією, відеоматеріалами. Це дозволило створити надзвичайний за силою впливу спектакль, що будить почуття патріотизму, гордості за свою Вітчизну, спонукає до активної життєвої позиції.

   Другий спектакль – за мотивами класичного твору М.Старицького у сучасному прочитанні, зі змальовуванням колоритних персонажів, у яких легко вгадати постаті, відомі у Києві і в нашому краї. Зараз на спектакль «За двома зайцями», після притоку маси ніжинських глядачів, спостерігається справжнє паломництво шанувальників театру з сусідніх міст та районів. І не дивно, адже у виставі переплетене веселе і сумне, серйозне й іронічне, велике і мізерне – як воно завжди буває у реальному житті.

   Сьогодні театр готується до двох прем’єр, які запропонує увазі театралів у березні та квітні. А юним глядачам додають веселощів і доброго настрою дитячі вистави – «Казка про справжню дружбу» та «Найкращий у світі тато». Перша з них нещодавно зібрала у нашому районному будинку культури три сотні учнів усіх шкіл міста та сіл Червоні Партизани і Козари.

   На спектаклях у Ніжині мені завжди згадуються слова видатного актора Лоуренса Олів'є, який сказав: «Нема великих ролей. Просто одні ролі трохи довші за інші». Справді, всі актори театру грають з повною творчою віддачею, за що їх щиро любить і цінує широкий загал наших глядачів.

Віктор БРОВАРЕЦЬ

Носівські вісті. 28 березня 2015 рік